Teise legendi järgi oli Valentin kristlane Roomas, kus uut religiooni ei sallitud. Kirstlastest märtrite abistamise eest ta vangistati. Vangis olles armus Valentin vangivahi pimedasse tütresse Juliasse ja andis tüdrukule tagasi silmanägemise. Kui uudis imest levis, otsustasid Rooma võimud Valentinil pea maha võtta. Hukkamispäeva hommikul olevat ta saatnud Juliale sõnumi: “Sinu Valentinilt.”
Lilled ilmusid valentinipäeva kombestikku ligi 200 aastat hiljem, kui Henry
IV tütar korraldas püha Valentini auks peo ning kõik daamid said valitud kavaleridelt lillebuketid.
Keskajal usuti, et valentinipäeval valisid linnud endale paarilise. 17. sajandil hakkasid armastajad sellel päeval mälestusesemeid vahetama.
Eestisse jõudis see vana tähtpäev Soome vahendusel alles 1980. aastate lõpul ja sai siin sõbrapäeva jooned. Esmalt hakati valentinipäeva tähistama lasteaedades ja koolides, kus toimusid valentinilaadad.
Sõbrapäeva sisuks on meil lähedasi inimesi meeles pidada, neile kommikarbikesi, pisemaid kingitusi ja lilli kinkides. Algselt oli aga see päev pühendatud armastusele ja kallimale, kellele anti oma tunnetest märku või tehti üllatusi. Lääne-Euroopas ja Ameerikas on kombeks just sellel päeval avaldada armastust, kihluda või pidada pulmi.
Meie koolis võib 14. veebruaril näha tunduvalt rohkem punastes ja roosades riietes rõõmsaid õpilasi, kes oma sõpradele ja sõbrannadele kallistusi ja kaardikesi jagavad.
„A single rose can be my garden... A single friend, my world“
Leo Buscaglia
Leo Buscaglia
„Tee sõbra koju pole kunagi pikk“
Danish Proverb
„Kui pole armastust ega sõprust, on elult võetud kogu tema mõnu“
Cicero
„Sõprusel on üks hing ja kaks keha“
Aristoteles
„Sõprus pole rikutud südamete jaoks“
Voltaire
„Sõprus suurendab rõõmu ja vähendab kurbust“
F. Bacon
„Olla armunud tähendab tõusta iseenesest kõrgemale“
O. Wilde
Anette Konksi XI kl
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar